.

.

Греење и Ладење Температурата на Контролорот 1, Температура Контролер -50℃-110℃ за Греење и Ладење(#2)

Греење и Ладење Температурата на Контролорот 1, Температура Контролер -50℃-110℃ за Греење и Ладење(2)

DEN 1713.60

Износ
Во продавницата.

За контрола на температурата спектар -50℃-110℃ за широк спектар на апликации.Висока осветленост дигитални цевка екранот се јасни и интуитивни.АБС материјал школка, висока механичка сила, анти-стареењето.На мерење прецизност е +-0.5℃,може да се сретнат различни работи.На топлинска сонда е водоотпорен,повеќе безбедни за употреба.Функција : 1. За контрола на температурата спектар -50℃-110℃ за широк спектар на апликации.2. АБС материјал школка, висока механичка сила, анти-стареењето.3. Висока осветленост дигитални цевка екранот се јасни и интуитивни.4. На мерење прецизност е +-0.5℃,може да се сретнат различни работи.5. На топлинска сонда е водоотпорен,повеќе безбедни за употреба.Спецификација : Предмет Тип : Thermostat Product Модел : ZFX-ST3012 Supply Напон : 12 VDC/24 VDC/AC220 VTemperature Контрола на Опсег : -50℃~110℃Температура Контрола на Точноста : +-0.5℃Мерење на Текст : NTC10 K L=1 Meters Output Капацитет : До 10 AFixed Дупка Растојание : M3 (Завртка) Пакет Листа : 1 x Thermostat1 x Корисници Прирачник.

Параметрите на производот

Item Type:
Thermostat
Product Model:
ZFX-ST3012
Supply Voltage:
12VDC/24VDC/AC220V
Temperature Control Range:
-50℃~110℃
Temperature Control Accuracy:
+-0.5℃
Measurement Input:
NTC10K L=1 Meters
Output Capacity:
Up to 10A
Fixed Hole Distance:
M3 (Screw)
Package List:
1 x Thermostat :
1 x Users Manual :

Им се допаѓа и на купувачите