.

.

K&N 63-1125P Харли Дејвидсон Перформанси Доза за Полнење

K&N 63-1125P Харли Дејвидсон Перформанси Доза за Полнење

DEN 8399.76

Износ
Во продавницата.

Се проценува коњски сили добивка од 7.78 HP во 4953 ВРТЕЖИ во минута.Со цел да се подобри гас одговор и моторот звук.Лесно да се инсталира, обично во 90 минути или помалку.Перат и еднократно живот филтер за воздух.Не правниот за автопат употреба во држави усвојување на Калифорнија емисија прописи.K&N Air Charger Воздух Дози за да одберете Харли-Дејвидсон Туринг, Софтејл, Твин-Камери и Спортски мотоцикл модели се зголеми моќта со отстранување на рестриктивни акции OE воздухот почист и заменувајќи го со K&N High-Проток на Воздух Филтер и mandrel свиткана алуминиум доводната цевка.Овие дози доаѓа со палка алуминиум гас-тело монтажа плоча и монтажа на хардвер.K&N Висок Проток Доза Системи дава вашиот Харли агресивниот изглед, обезбедувајќи значително зголемување на струење резултира со поголема моќ.Овие K&N воздух дози се улица правна во повеќето држави.Тие не се правен за употреба во Калифорнија и други држави усвојување на Калифорнија емисија стандарди.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите