.

.

CHICIRIS Батеријата Тестер, 150mAh Јасно Читање Преносни Екранот Капацитетот на Батеријата Детектор за Откривање на Батеријата

CHICIRIS Батеријата Тестер, 150mAh Јасно Читање Преносни Екранот Капацитетот на Батеријата Детектор за Откривање

DEN 1927.20

Износ
Во продавницата.

[Јасно Да го Прочитате] Дигитален дисплеј батеријата тајна, погодно за мерење, лесно може да се прочитаат, со јасни читање.[Точни Екранот] екранот на батеријата здравствената состојба, тоа ќе точно да се прикаже дали батеријата е во сиромашните, слабите или добрите напон држава. [Лесно Да се Носат] Оваа батерија тестер е лесен во тежина, мал во големина, удобен за носење и чување надвор, и да ги задоволи вашите различни потреби. [Лесно Да се Носат] Оваа батерија тестер е лесен во тежина, мал во големина, удобен за носење и чување надвор, и да ги задоволи вашите различни потреби. [Издржлив Материјал] производот е направен од висок квалитет на АБС материјал, кој е издржлив и може да се користи за долго време.Функција : 1. [Широко Примена] Овој производ е широко користен за да се открие енергијата на батеријата, погоден за јаглерод, цинк, и алкални батерии. [Точни Екранот] екранот на батеријата здравствената состојба, тоа ќе точно да се прикаже дали батеријата е во сиромашните, слабите или добрите напон држава. [Издржлив Материјал] производот е направен од висок квалитет на АБС материјал, кој е издржлив и може да се користи за долго време.

Параметрите на производот

Item Type:
Battery Tester
Material:
ABS
Test Battery Type:
D type batteries, AA type batteries, AAA type batteries, N type batteries, button batteries, stacked batteries
Battery:
1.55V button battery (Battery Included)
Battery Capacity:
150mAh
Application:
Used to detect battery power, suitable for carbon, zinc, alkaline batteries
Package List:
1 x Battery Tester (Battery Included) :

Им се допаѓа и на купувачите