.

.

Rawlings NCAA Службен 12-Инчен Fastpitch Софтбол, 12-Пакет

Rawlings NCAA Службен 12-Инчен Fastpitch Софтбол, 12-Пакет

DEN 1862.40

Износ
Во продавницата.

Оптички Жолта софтбол.Воскресна шевовите за подобрена контрола.Висока густина плута центар.Про Кожа капак.Официјалната топка на NCAA Првенство.Rawlings NCAA Службен 12-Инчен Fast Pitch softballs се конструирани да се исполнат NCAA стандарди и опремени за да се исполнат исцрпувачки секојдневните потреби на конкурентни колегиум играчи.Топката има .47 В. К и Р. 400 фунти компресија.На Оптичкиот Жолта боја, го прави лесно да препознаат и идентификуваат за hitters и fielders.Висока густина плута центар додава поп надвор од лилјак, и неговата Про Кожа покрие обезбедува само износот на капи.Топката е завршена со NCAA-одобрени покрена црвено шевовите за максимална контрола и контрола над терени и додека фрлање на топката.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите