.

.

Panduit N100X075CBC Перфорирани Винил Крпа Етикета за 12 - 10 AWG Жици, 1.00 x 0.75, Бела (125 Етикети на Касета)

Panduit N100X075CBC Перфорирани Винил Крпа Етикета за 12 - 10 AWG Жици, 1.00 x 0.75, Бела (125 Етикети на Касета)

DEN 1148.40

Износ
Во продавницата.

Лентата што содржи бел термички трансфер на материјалот за печатење 1 x .75" лепило етикети за означување на жица или кабел.Винил-обложени ткаенина за трајност и отпорност на влага и висока температура.Repositionable лепило за лесно отстранување на етикетата.Температурата опсег од 50 до 170 степени Ф УЛ признати, Ro HS согласност.Бела, перфорирани винил крпа Етикета за 12 — 10 AWG жици, 125/касета, 1.00" x 0.75"., Направен во костарика, Брзо вчитување P1" етикета касета вклучува и етикета материјал и лента за да се направи промена labels лесно, Не-ламинат лепило етикети за жица/кабел за идентификација, Винил крпа може да се repositioned или повторно користен, Произведени од страна на panduit.Panduit е глобален лидер во сигурен и иновативни решенија за идентификација и безбедност.Производите се конструирани за широк спектар на индустрии и апликации – вклучувајќи електротехника, електроника, индустриски и со мрежа.Panduit обезбедува подобрена продуктивност, сигурност и вредност со водечките-edge развој на софтвер, материјали и опрема со дизајнирање и производство на целосна линија на етикетирање на производи, софтвер и печатари за да ви помогнат со вашиот етикетирање потреби.Користете знаци од Panduit да се одбележи правци, аларми, опрема, и извори на енергија.Место етикети на лак за блиц и хемиски извори, вработените брави, и мрежни системи за хардвер.Идентификуваат регулаторни стандарди, кабли и жици, печ панели, екрани, кола, и центри за податоци.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите