.

.

К&F Концептот 67mm Fader ND Филтер Неутрален Густина Променлива Филтер ND2 да ND32 за камерата Леќи на Камерата НЕМА X Место,Nanotec,Ултра-Тенок,Времето-Запечатени

К&F Концептот 67mm Fader ND Филтер Неутрален Густина Променлива Филтер ND2 да ND32 за камерата Леќи на Камерата

DEN 1919.76

Износ
Во продавницата.

【Не "X" крстот на слики】се Каже збогум на "X" крстот на слики, K&F користат најсовремена технологија ви се случува да се каже збогум на овој заеднички проблем со широк агол леќи и променлива се СНАОЃААТ на филтри.филтер ги намалува на доза на светлината, без да влијаат на целокупната боја за рамнотежа. 【NANOTEC】Нашите оптички инженери разви нова Нано слој слој технологија, Водоотпорен, нула-отпорни, анти-рефлективен зелена слој, ефикасно спречување од нафта, отпечаток, нула, заштита на вреднува леќа.Намалување на длабочината на полето со користење на пошироката apertures, која им помага на одделните предмети од нивното потекло. 【Професионален Дизајн】ултра тенок раб дизајн спречување на широк агол vignetting.Неутрален густина може да се прилагоди од 1 до 5 запира, лесно да се создаде различни неутрален густина со ротирачки прстен.Намалување на длабочината на полето со користење на пошироката apertures, која им помага на одделните предмети од нивното потекло.Ова го прави полесно да се постигнат ефекти како што се shallower длабочина на полето или нејасна движење. 【ЗАБЕЛЕШКА】Овој Филтер за полнење е компатибилен со сите 67mm леќи.Ве молиме потврдете ја вашата камера е објектив тема големина(обично означени некаде на објективот барел или печатени под леќа ззп) пред да нарачате.【Материјал】 ND Филтер : Направени од страна на Завршен Професионален Оптички Очила, наместо на Оптички Смола.НД-Продолжување на експозиција.НД филтри за намалување на количината на светлина внесување на леќите.Пред дијаметар е поголем од задниот дијаметар на овој филтер , кој е специјално дизајниран за да се избегне vignetting во широк агол леќа.Пред дијаметар е поголем од задниот дијаметар на овој филтер , кој е специјално дизајниран за да се избегне vignetting во широк агол леќа.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите