.

.

Enfamil & Enfagrow Пакет - NeuroPro Бебе Формула Рефил Кутија 31.4 Оз (Пакување од 4) и Enfagrow Деца Исхрана Пијат 24 мл. Во Прав Може Да

Enfamil & Enfagrow Пакет - NeuroPro Бебе Формула Рефил Кутија 31.4 Оз (Пакување од 4) и Enfagrow Деца Исхрана

DEN 964.80

Износ
Во продавницата.

ТРОЈНО PREBIOTIC ИМУНОЛОШКИОТ се ВКЛОПУВААТ : Вклучува 2'-FL HMO, PDX, и GOS.Секој од овие prebiotics биле прикажани за поддршка на имунолошкиот здравје.ЕКСПЕРТ ПРЕПОРАЧУВА DHA : Enfamil Neuro Pro има експерт препорачува DHA која обезбедува мозокот-градење на исхрана.Комерцијален Тројно Здравје Guard комбинација, која има DHA да им помогне на поддршка на развојот на мозокот, prebiotics и витамини за да им помогне на поддршка на имунолошкиот здравје, и 22 вкупно хранливи материи за да се дополнуваат исхраната.Содржи 26mg на мозокот-негување на DHA за да се обезбеди брз развој на мозокот, 2 X на DHA со 30% помалку шеќер од Similac Оди & Расте Млеко Вкус.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите