.

.

На самитот Алатки Прилагодливи Дигитални вртежен момент Клуч, 7.4 да 147.5 ft-lb. Вртежен момент Опсег, 10 - 41 mm Прилагодливи на Вилицата, Собата Цел вртежен момент, Ѕвончет?

На самитот Алатки Прилагодливи Дигитални вртежен момент Клуч, 7.4 да 147.5 ft-lb. Вртежен момент Опсег, 10

DEN 5279.52

Износ
Во продавницата.

Ова електрична вртежен момент клуч сет доаѓа со заштитна случај штитови против носат & солза кога не е во употреба, да дава долготрајни перформанси.Quick Start Водич.ft-lb единици, нема повеќе прирачник за конверзија.На Прилагодливи Spanner главата им овозможува на корисниците да се зацврсти/unfasten ореви и завртки на било големини додека даваат бескомпромисна точност.Напредна Технологија : LED трепка / Ѕвончето известување кога под вртежен момент или преоптоварување.Совршен за Авто-Механичар, HVAC поправка, Велосипед подесување и Водоводни системи и работни Места.Собата Цел вртежен момент вредност, ДОВЕДЕ до низа и Ѕвончето обезбедуваат визуелна и повратни информации коишто се слушаат кога се приближува целна вртежен момент вредност за да се спречи преку-torquing.Двете АА или акумулатори се компатибилни [БАТЕРИЈАТА НЕ се ВКЛУЧЕНИ].ft-lb, нема повеќе прирачник единица за конверзија.Надградба од традиционалните вртежен момент Клуч со Дигитални Точност.5 ft-lbs (10 - 200 N-m) вртежен момент Мерен Опсег.Вртежен момент Мерење екранот во кг-cm, N-m, во lb.Прилагодлив на вилицата ја елиминира потребата да носат околу екстра клуч глави и штекерите (подножјата).1 ft-lb резолуција.Прилагодливи spanner главата од 10 - 41 mm (0.Совршен за да се зацврсти/unfasten деликатна цевки и кабли.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите