.

.

Aramox Гас Позиција Сензор, Автомобил Автоматско Пригушување Позиција Сензор за Mazda 626 MX-6 Protege Ford Сонда F4BZ9B989B F32Z9B989B

Aramox Гас Позиција Сензор, Автомобил Автоматско Пригушување Позиција Сензор за Mazda 626 MX-6 Protege Ford

DEN 220.56

Износ
Во продавницата.

Fitment : Овој Гас Позиција Сензор одговара за FORD F-250/С-450/F-550 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 1999 година, за Ford Сонда 1997-1993,Thunderbird 1985 година, за Mazda 626/MX-6/Protege/Protege5. Заменете производителот дел број : F4 BZ9 B989 B, F32 Z9 B989 B, FS0118 SL0. Ги исполнуваат или надминуваат ОЕМ стандарди.Одличен Квалитет : На гас позиција сензор е направен од високо-квалитетни пластични со висока сигурност и издржливост.Тоа може да се информираат на моторот за управување со компјутер на гас агол се користи за да се прилагоди на гориво и систем за палење.Резервни замена гас позиција сензор : едноставен за инсталација, може директно да го замените стариот или скршени еден, совршен натпревар за вашата оригинална автомобил.Обезбедување на квалитет : 24 месеци грижете се-бесплатно гаранција.Ние сме професионални продавачот.Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате доколку ви се исполнат сите проблеми во користењето на нашите TPS сензор.Спецификации : Состојба : 100% Сосема Нов Материјал : Пластични Боја : Црна Дел Број : F4 BZ9 B989 B, F32 Z9 B989 B, FS0118 SL0, за повеќе FS01-13-SL0, FS0113 SL0, 1580553, 219191, 219193, F4 BZ9 B989 A, 5 S5140, TH116, TPS242, CX1487, GEGT7610-7, 50 GEGT400 M, 50 GEGT368 R, 20 GEGT360 R Големина : 6.2 * 5.3 cm/2.4 * 2.1 во Пакет Тежина : околу.30g Fitment : за FORD F-250 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 1999 година за FORD F-450 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 1999 година за FORD F-550 СУПЕР ДОЛЖНОСТ 1999 година за Ford Сонда 1997-1993 за Ford Thunderbird 1985 година за Mazda 626 2002-1993 за Mazda MX-6 1997-1993 за Mazda Protege 2003-1995 за Mazda Protege5 2003-2002 Пакет Листа : 1 * Гас Позиција Сензор Забелешки : 1. Ве молиме љубезно ве молиме да го потврдите fitment пред да нарачате да бидете сигурни дека овој објект е совршено да се вклопи. 2. Тоа е лесно да се инсталира, но професионална инсталација е препорачливо.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите