.

.

YANJINGYJ VR Слушалки,3D VR Очила Виртуелната Реалност Очила, Андроид 5.1 Систем WiFi/Bluetooth Конекција 360 степени Панорама Режим,Бела,18.5138.5 cm

YANJINGYJ VR Слушалки,3D VR Очила Виртуелната Реалност Очила, Андроид 5.1 Систем WiFi/Bluetooth Конекција 360

DEN 2328.00

Износ
Во продавницата.

360 степени панорамски искуство : тоа може да ви обезбеди со реални 3 D игри искуство.Дом, канцеларија, парк, воз, автобус, авион, искуство во секое време и насекаде.Висок стандард на удобност : Лесен за употреба headband со разумна тежина дистрибуција и Т-облик дизајн, врз основа на притисок принцип и ергономија.VR повеќе не е само играчка!.Леќи на камерата : Aspherical оптичка леќа, анти-сина светлина, повеќе транспарентни, јасни, прилагодлив растојанието помеѓу објектот на далечина, 0-600 степени myopia може да се види филмови директно.Карактеристики : WIFI, Bluetooth конективност, поддршка за 2Д филмови, 3 D филмови и панорамски видео репродукција, 1920* 1080 резолуција, уживаат големи филмови во секое време, насекаде.Детали : 2 G работи меморија, 16 G простор за складирање, поддршка ТФ-картичка и USB интерфејс, изградена-во 5000 m Ah голем капацитет литиум батерија, режим на животниот век на батеријата, се игра без да се грижите.Компактен и пренослив, тоа е лесно да се носат и ужива приватни визуелен празник.Тоа е лесна за употреба и удобно да се види во секое време, насекаде.Дали ви се седи, лежи или стои, тоа е одличен придружник за патување или патување.specification Size : 185*130*85mm Battery капацитет : 5000 m Ah CPU чип : quad-core high-speed processor Memory капацитет : 2 GB работи меморија 16 G поддршка надворешни, максимум 64 G expansion Resolution : 1080*HD 1920 display Operating систем : Android 5.1 system Bluetooth верзија : Bluetooth 4.0 Безжична мрежа : WIFI 802.11 b/g/n, 2 Wi Fi.4g360 панорама : 360 степени панорамски преглед е прикажан и mode Sensor : гравитацијата сензори, gyroscope, итн.Компатибилен софтвер : превземање стан, 3d емитува и друг софтвер.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите