.

.

Vestil SEH-6060 Челик Камион Клупа Плоча 5500 lb. Капацитет, 60 x 60, Жолта

Vestil SEH-6060 Челик Камион Клупа Плоча 5500 lb. Капацитет, 60 x 60, Жолта

DEN 21900.00

Износ
Во продавницата.

Произведени од висока цврстина челик упатуваа плоча за максимална издржливост.Тешки-должност челик curbs се заварени во место за максимална сила.БЗР во согласност заклучување нозе безбедна клупа плоча кога е во употреба.Beveled влез и излез рабови се обезбеди непречено транзиција.Челик Камион Клупа плоча е изграден на висока јачина INX-55 (55,000 psi) челик.Безбедност заклучување нозе се спречи пропаѓање меѓу камион и клупа.Безбедност упатуваа плоча помага да се обезбеди позитивен влечење.Beveled рабови за непречено влез и излез.Синџир камионот доаѓа стандард.Дизајнирана со 11° наведнуваат наоѓа 9" од beveled раб.Нозете се 10" од beveled раб.Произведени во согласност со БЗР.Кога го користите три тркала палета камиони, одберете капацитет +20% поради концентрирани оптоварување центарот на одборот.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите