.

.

Даниел Смит Оригинални Рафинирани Ленено Масло, 16oz

Даниел Смит Оригинални Рафинирани Ленено Масло, 16oz

DEN 400.80

Износ
Во продавницата.

Даниел Смит е Иновативни Производителот на Убава Акварели за Уметници во Светот, и го прави најголемиот опсег на акварели од било кој производител, повеќе од 240 бои.Даниел Смит Масло медиуми се зголеми транспарентноста и сјај.Им овозможува на уметниците да ги прошират своите масло бои и се користи помалку боја.Истенчува конзистентност, ја подобрува протокот.Се зголемува сјај и значително брзини време на сушење.Нејзината способност да додадете сјај и транспарентност, како и принос тешко, издржлив боја филм е направен ленено масло најпопуларните врзивно средство во маслени бои за скоро пет века.Тоа може да предизвика некои yellowing со возраста.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите