.

.

Rakstore 4Pcs CA-888 12-18V LCD Универзална Напојување Одбор Модул Switch Цевка 300V за 15-24 Инчен LCD Екран ТВ Одржување

Rakstore 4Pcs CA-888 12-18V LCD Универзална Напојување Одбор Модул Switch Цевка 300V за 15-24 Инчен LCD Екран

DEN 431.76

Износ
Во продавницата.

Влезен напон : 19-45 V , Излезен напон : 12 V или 14 V.Жолт кабел : Потрошувачка (моќ за контрола на крај, поврзани со пол D на оригиналниот високо-моќ MOS напојување цевка.).Црна кабел:GND (земјата жица на модулот е 300 V, поврзани со негативниот терминал на capacitor, и тоа може да биде директно поврзан со негативниот терминал на големи филтер capacitor на иста линија.).Црвено кабел : VCC (напојување крајот на модулот, позитивниот пол на capacitor по коригирана од страна на повратни информации ликвидација на крајот, континуирано напојување со струја, напон помеѓу 12 V и 18 V.).Бела кабел : FB (стабилна повратни информации, поврзани со optocoupler 3 пина поврзани на топло место, а не на топло место да се зборува за стариот optocoupler кратко на топло место, и отстранете 4 игли периферните коло).

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите