.

.

uxcell RG6 Коаксијален Кабел со F Тип Машки на F Тип Машки Конектори 1 ft

uxcell RG6 Коаксијален Кабел со F Тип Машки на F Тип Машки Конектори 1 ft

DEN 191.76

Износ
Во продавницата.

75 OHM RG6 коаксијален кабел со никел-обложено F-type машки да машки конектори.Користи ултра серија коаксијален кабли за поврзување Телевизии, кабелски модеми, сателитски приемници, кои, Надвор-воздухот Антени и сите други f-женски опремени уреди.Произведени од Тројно Заштитените RG6 коаксијален кабел, погоден за надворешна или внатрешна употреба.Издржливи коаксијален кабел конектор дека нема да се извлече надвор, пауза, изгуби сигнал или се губат.Пакетот Вклучува : 1 x F Тип Машки на Машките RG6 Коаксијален Кабел.Отпорност : 75 ohm.Максимална оперативни фреквенција : DC-1 GHz.RG6 коаксијален кабел се користи во безжичните радио, блиску-коло телевизија дека ТВ пренос примена на аудио, видео итн.RG6 RF кабел може да се користи директно и може да се задржи добро заштитен ефект кога комплекс подземни врски се реализира.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите