.

.

Науката Може да Диносаурус Фосилни Копаат Комплет за Деца, Discovery Диносаурус Ископ Комплет Т-Рекс Диносаурус Играчки за 6 7 8 години Момчиња и Девојки Подарок

Науката Може да Диносаурус Фосилни Копаат Комплет за Деца, Discovery Диносаурус Ископ Комплет Т-Рекс Диносаурус

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

НАУКАТА МОЖЕ да БИДЕ ЗАБАВНО : светот на археологијата е полна со мистерија.Покрај диносаурус фосили, она што други изненадувања ќе се најдете во текот на откопување?.Прецизно дупчење обезбедува лесно спојување и насобраните скелет не е лесно да се распадне. Гипс Мувла x1.Се разбира, тоа е добра идеја да ги користат овие диносаурус играчка поставува како декорација во собата.Употреба на ископ tools да почне да копа, и погоди што диносаурус фосилни ќе биде првиот да биде ископан. Чистење на бреговите диносаурус коските и да се мијат со вода и овошје со крпа, целосна и реална диносаурус фосилни форма може да се состави. Изненадување Фосилни x1.Конечно, сите фосили треба да бидат исчистени и собрани во диносаурус модели.ИСКОПА ДО ВИСТИНСКИ ДИНОСАУРУС ФОСИЛИ : Овој диносаурус копа фосилни комплет за деца вклучува копаат тула се одликува со диносаурус фосили, база, чекан, на длето, четка, спреј шише, а се прикаже поле и целосна боја прирачник за учење. Четка исклучување на остатокот од гипс и земете малку фосили внатре.Користење на диносаурус ископ комплет прави децата да се чувствуваат како вистински палеонтологот раскопува сите диносаурусите коски од фосилите. Стави на диносаурус гипс мувла во основа, извади археолошки чекан и археолошки длето за прелиминарна откопување, додадете вода за да археолошки блок да се направи ископ полесно.ПОДОБРУВАЊЕ на ДЕЦАТА РАКА-НА СПОСОБНОСТА : Нека дете употреба копа алатки за да се опфатат, четка и лопата, чисти и assembl ископаниот диносаурус скелет. Кога ќе се види диносаурус коските во текот на откопување, се обрне внимание на моќ контрола за да се обезбеди интегритетот на диносаурус коски.ПРЕМИУМ ДИЗАЈН : Висок квалитет на Животната средина гипс и на диносаурус фосилни усвојува високо квалитетни ПВЦ материјал, во комбинација со исклучителна гравирање и боење процес, високо се врати на обликот, текстурата и бојата на диносаурус фосили.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите