.

.

XRDS-RF KMR 400 UHF Коаксијален Кабел 25ft, PL-259 UHF Машки да Машки Конектор Coax Скокач Низок Губење 50 ohm Кабел за ЗИС Антена, VHF Морски Антена, ШУНКА & CB Радио Антена Аналитичар, Лаж

XRDS-RF KMR 400 UHF Коаксијален Кабел 25ft, PL-259 UHF Машки да Машки Конектор Coax Скокач Низок Губење 50

DEN 791.76

Износ
Во продавницата.

И тоа е многу ултра-ниска загуба дека 3ft UHF kmr400 кабел attenuates сигнал само со 0.26 db во 500mhz.⭐【Професионално Направен】— XRDS-RF како повеќе од 20 години професионална БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио coax кабел производителот, овој kmr400 pl-259 кабел за БЛАГАЈНИЧКИ/шунка радио, победија со САД KEYSIGHT E5071 C ЕНА мрежни анализатори за да се осигура VSWR помалку од 1.Ако сте одбрале kmr400 БЛАГАЈНИЧКИТЕ coax за морските радио инсталации кабел имаше 60% помалку загуба од евтини rg58 на wifi фреквенции.Флексибилни УВ доказ rf-пвц јакна, наменета за 20-годишниот отворено изложеност во груби средини. ⭐【Продолжување на Таложење Лепило】— Наредени Топлина се Смалуваат Цевка : На pl259 кабел со црна топлина се смалуваат цевка, должина и до 2. ⭐【Трајни Цврсто Изграден】— Ова pl259 uhf машки кабелот е со бакар облечени алуминиум диригент.Секој kmr400 PL-259 коаксијален кабел е тестиран и прегледани за да се обезбеди без потенцијален дефект проблеми.XRDS -RF како професионална производител, нашиот kmr400 UHF coax кабел за БЛАГАЈНИЧКИ/ Шунка радио се направени од цврст меч диригент. ⭐【Ултра-Ниска Загуба】— На плетенка на овој pl-259 скокач кабелот е со висока густина конзервирани бакар и 100% shield.KMR400 благајничките радио кабел се препорачува за високо-придвижуван апликации или корисници кои едноставно сакаат најдобрите coax е можно.KMR400 низок губење uhf радио морски одделение коаксијален кабел, тоа доаѓа со 20 година uv изложеност оценка, дебели и тешки.2 и користи лепило-наредени топлина се смалуваат до печат кабел за да UHF конектор по состави, има добро запечатени завршување на конекции.KMR400 pl-259 ниско-загуба кабелот е во можност да се наведнуваат 90 степени во две Инчен без загуба на сигнал, и тие се најниски сигнал загуби на сите фреквенции кога ќе се спореди со други видови на кабли на иста големина.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите