.

.

PetSafe Лесна Прошетка Делукс Куче Темперамент, Не се Повлече Пес Темперамент – Совршени за Поводник & Подигнат Обука – ќе Престане Миленици од Влечење и Гушење на Про

PetSafe Лесна Прошетка Делукс Куче Темперамент, Не се Повлече Пес Темперамент – Совршени за Поводник & Подигнат

DEN 815.76

Износ
Во продавницата.

НАСЛЕДСТВОТО НА ДОВЕРБА : Ова се подигнат беше создадена пред 15 години од ветеринарната behaviorist и е доверлив од еден милион куче родители и тренери секоја година.УЧИ ПОДОБРО ПОВОДНИК НАЧИНИ : Патентиран Утлегар јамка и пред градите поводник прилог минимизира вашето куче е влече со нежно волан него во насока вие сте на чело.НЕМА ПОВЕЌЕ GAGGING И ГУШЕЊЕ : Го подигнат безбедно да се контролира мала до умерена влече од страна на одмор низ вашето куче е на градите, наместо на неговото грло.УДОБНО се ВКЛОПУВААТ : Задржи вашето куче кул со помала покриеност од многу други harnesses; светлина и дише изградба, додека сеуште одржување на квалитет и трајност.БРЗО И ЛЕСНО ДА се ВКЛОПИ : брзо-брзо рамо и стомакот ремени ви овозможи да се вклопуваат во најлон подигнат лесно на вашето куче; делукс јака дизајни додадете некои стил на вашиот прошетки во парк.ГРИЖЕТЕ се-СЛОБОДЕН НАБАВКА : Дали случајно сте купување на погрешна големина или вашето куче грешки неговиот темперамент за џвакање играчка, нашата Грижа на Клиентите како експерти се среќни да ви помогне со замена или промена на големината.Боја : Роуз/Црна | Големина : Голема Делукс Лесна Прошетка Подигнат нежно го вашето куче од влечење додека е на поводник.Лесно да се вклопи и удобен за носење, на Делукс Лесна Прошетка Подигнат вклучува дополнителни соочи која ви помага да го прави одење пријатно.Пред-градите поводник прилог помага да се управува вашето куче на страна и пренасочување неговото внимание кон вас.Градите на рака почива низ вашето куче е на градите, наместо на ставање на притисок врз деликатна грлото, па нема гушење или gagging.Сега можете да уживате во слободата на стрес-слободен прошетки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите