.

.

Yolan 8-1/4-Инчен 80 Заби Кружни Виде Ножот со 5/8 Инчи Дијамант Нокаут Арбор, Челик за Сечење Алуминиум, Маса Видов Додатоци

Yolan 8-1/4-Инчен 80 Заби Кружни Виде Ножот со 5/8 Инчи Дијамант Нокаут Арбор, Челик за Сечење Алуминиум, Маса

DEN 479.76

Износ
Во продавницата.

Големина : 8-1/4in, 5.8" арбор и 80 заби (Со дијамант дупка во центар да се прилагоди на различни машини за сечење).Примена : Тоа може да се користи во електрична кружни пили и алуминиум машински машини.Сечење на сите видови на алуминиумски легури, алуминиумски профили, алуминиумски прачки, PVC, PE, итн.Карактеристики : Усвојување на дизајн на замолчување топлина отвори за намалување на вибрации и бучава.Затоа, сечење на работа е повеќе стабилен, и го виде ножот обезбедува долг живот.Материјали : Користење на високо-квалитетни челик и високо-квалитетни алуминиумски машина глава, тоа е издржлив и има долг животен век.Yolan Услуга : целта на yolan е да се зголеми работниот век, издржливост и брзина за да се постигне брус-бесплатно сечење.Ако имате било какви прашања, ве молиме да бидат слободни да контакт.Индустриски Волфрам Карбид падна Видов Ножеви се конструирани за сечење непречено колку што е можно и да се прошири на ножот живот.Технологијата ние имаме минимизира бучавата и вибрациите на операција.Ние нудиме широк спектар на високо квалитетни универзал и со одредена апликација карбид видов ножеви за да се исполнат вашата индустрија или индивидуални потреби.Овие видов ножеви се користи во фабрика, кабинет продавници и дрво.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите