.

.

Челик Штит Оружје Shield Чистење Растворувач 4 fl. оз. : Оружје Лубрикант и Пиштол Понесе Почиста

Челик Штит Оружје Shield Чистење Растворувач 4 fl. оз. : Оружје Лубрикант и Пиштол Понесе Почиста

DEN 623.76

Износ
Во продавницата.

СПРЕЈ ПИШТОЛ ЛУБРИКАНТ И РАСТВОРУВАЧ : Брз, ефикасен, лесно да се примени лубрикант, чистење растворувач, и конзерванс.Лесно да се примени оружје спреј апликатори.Клучни придобивки : го Намалува Носат На Сите Подвижни Метални Делови, Значително ја Подобрува Подмачкување, Штитови Против Корозија И ' Рѓа, Оптимизира Куршум Брзина, ги Отстранува Fouling, ги Отстранува Олово, Repels Нечистотија.ОБЕЗБЕДИ ПОСТОЈАНА ЛУБРИКАНТ за ДА СИТЕ ОБЛАСТИ : го Намалува носат на сите метални подвижни делови, вклучувајќи : барел, и други огнено оружје делови.ОРУЖЈЕ SHIELD чисти, ги отстранува олово, подмачкува, чувари против екстремен притисок и се носат, и штити од корозија подобро од било кој друг производ до денес.SAFE ЕКОЛОШКИ ПОЧИСТ ЗА ПИШТОЛИТЕ : Не-токсични, нема тешки метали или амонијак или volatiles.Оваа растворувач не содржи штетни растворувач карактеристики.Го намалува триењето и ја зголемува ефикасно работење.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите