.

.

PetSafe Лесна Прошетка Шик Куче Темперамент, Не се Повлече Пес Темперамент – Совршени за Поводник & Подигнат Обука – ќе Престане Миленици од Влечење и Гушење на Прошет

PetSafe Лесна Прошетка Шик Куче Темперамент, Не се Повлече Пес Темперамент – Совршени за Поводник & Подигнат

DEN 570.00
DEN 622.80
-8 %

Износ
Во продавницата.

НАСЛЕДСТВОТО НА ДОВЕРБА : Ова се подигнат беше создадена пред 15 години од ветеринарната behaviorist и е доверлив од еден милион куче родители и тренери секоја година.УЧИ ПОДОБРО ПОВОДНИК НАЧИНИ : Патентиран Утлегар јамка и пред градите поводник прилог минимизира вашето куче е влече со нежно волан него во насока вие сте на чело.НЕМА ПОВЕЌЕ GAGGING И ГУШЕЊЕ : Го подигнат безбедно да се контролира мала до умерена влече од страна на одмор низ вашето куче е на градите, наместо на неговото грло.УДОБНО се ВКЛОПУВААТ : Задржи вашето куче кул со помала покриеност од многу други harnesses; светлина и дише изградба, додека сеуште одржување на квалитет и трајност.БРЗО И ЛЕСНО ДА се ВКЛОПИ : брзо-брзо рамо и стомакот ремени ви овозможи да се вклопуваат во најлон подигнат лесно на вашето куче; шик јака дизајни додадете некои стил на вашиот прошетки во парк.ГРИЖЕТЕ се-СЛОБОДЕН НАБАВКА : Дали случајно сте купување на погрешна големина или вашето куче грешки неговиот темперамент за џвакање играчка, нашата Грижа на Клиентите како експерти се среќни да ви помогне со замена или промена на големината.Стил : Афионот | Големина : Мали Лесно Прошетка Подигнат нежно го вашето куче од влечење додека е на поводник.Лесно да се вклопи и удобен за носење, Лесно Прошетка Подигнат прави одење пријатно за вас и вашето куче.Пред-градите поводник прилог ви помага да се управува вашето куче на страна и пренасочување неговото внимание кон вас.Пред рака почива низ вашето куче е на градите, наместо на ставање на притисок врз деликатна грлото, па нема гушење или gagging.Сега можете да го преземе водството и да уживате во слободата на стрес-слободен прошетки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите