.

.

BQFLZY 20ml Згусне Волуметриски Колба Килибар Волуметриски Колба со Стакло Затка Лабораторија Стакло Наставно средство Висока Температура Отпор

BQFLZY 20ml Згусне Волуметриски Колба Килибар Волуметриски Колба со Стакло Затка Лабораторија Стакло Наставно

DEN 1960.80

Износ
Во продавницата.

ВОЛУМЕТРИСКИ ЛАБОРАТОРИЈА КОЛБА : Ова borosilicate стакло колба е идеален хемија стакло за употреба во лаборатории, училишта, и за дома активности и хемија колекции.БЕЗБЕДНО и ИЗДРЖЛИВИ : Нудејќи супериорна топлина и хемиска отпорност, заедно со механичка сила, научни лабораториски стакло е завршена со чаша стандард коси затка.ЈАСНИ ОЗНАКИ се : постојан дипломирањето линија и голем блок лесно да се чита, и лабораторија стакло колба има јасно означување област.ЛЕСЕН ЗА ЧИСТЕЊЕ : На обновливи стакло научни колби се лесно да се чисти и може да се sterilized безбедно во autoclaves на 121°C, што ги прави идеални за повторна употреба во зафатени лабораторија средини.ПРИМЕНЛИВИ МЕСТО : Дизајнирани за употреба во професионални лаборатории, но е идеален избор за наука училници и домашна употреба.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите