.

.

Рефлексивни Оптички Влакна Сензор Кабел,FR-610-јас Дифузна Рефлексивни Дигитален Оптички Влакна M6 Сонда Сензор Кабел Линија

Рефлексивни Оптички Влакна Сензор Кабел,FR-610-јас Дифузна Рефлексивни Дигитален Оптички Влакна M6 Сонда Сензор

DEN 703.20

Износ
Во продавницата.

Иднина : Оптички влакна сензор е еден вид на сензор кој се менува состојбата на мери објект во мерливи оптички сигнал.Анти-Мешање Способност : Таа има силна анти-мешање способност, парична казна дијаметар, мека квалитет и мала тежина.Предност : Изолација, не - индуктивни електрични својства, отпорни на вода, висока температура и корозија.Едноставен за Инсталација : Полесно коло конекција.Високото Откривање на Перформанси : Висока сигурност и стабилност.Спецификација : Модел : FR - 610 - јас Индукција на владата : светлина смисла Надворешниот дијаметар на оптички влакна : 2.2 mm Внатрешен дијаметар од оптички влакна : 1.0 mm Сонда тема спецификација : M6 Линија должина : 1m Сензор главата конвексни цевка должина : 10мм / 0.4 Карактеристики : 1.Оптички влакна сензор е еден вид на сензор кој се менува состојбата на мери објект во мерливи оптички сигнал. 2.Таа има силни анти-мешање способност, парична казна дијаметар, мека квалитет и мала тежина. 3.Изолација, не - индуктивни електрични својства, отпорни на вода, висока температура и корозија. 4.Едноставна инсталација, полесно коло конекција. 5.Високото откривање на перформанси, висока сигурност и стабилност.Пакет Листа 1* Рефлексивни Оптички Влакна Сензор 2* Орев 2* Заптивка.

Параметрите на производот

   :

Им се допаѓа и на купувачите