.

.

Okuyonic Уживаат Ламба Топлина Крушка, Керамички Emitter Рептил Топлина Сијалица 100W 10 Видови со Светлината Емитирана за Аквариум за Пилешко(Жолта, 50W)

Okuyonic Уживаат Ламба Топлина Крушка, Керамички Emitter Рептил Топлина Сијалица 100W 10 Видови со Светлината

DEN 2272.80

Износ
Во продавницата.

Оваа црна керамички топлина emitter видливоста е совршена од 24 часа извор на топлина за сите влекачи.Долг живот : Висока термичка ефикасност и животен век до 20.Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Греење Светлина Bulb Material : Керамички + Alloy Optional Бои : Жолта, Црна.Инфрацрвена топлина продира вага и кожата ткиво, промоција на здравје и исцелување како што widens на крвните садови и го зголемува циркулацијата на крвта.Овие порцелански греење уреди завртка во стандарден порцелански блескаво приклучок, давање исклучи јакне мускулите-продорен инфрацрвена топлина додека се емитуваат без светлина.Материјал : сијалица, направена од висока температура глина + заштита на животната средина глазура, кој симулира месечината е природен сјај за ноќни гледање без нарушување на рептили ден/ноќ циклус.Долг живот : Висока термичка ефикасност и животен век до 20.Материјал : сијалица, направена од висока температура глина + заштита на животната средина глазура, кој симулира месечината е природен сјај за ноќни гледање без нарушување на рептили ден/ноќ циклус.Тоа, исто така, ќе се зголеми температурата во терариум.Солидна керамика има добри топлински зрачење функција.Оперативниот Принцип : Греење извор : Керамика, инфраред, електрични, без светлината емитирана.

Параметрите на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Heating Light Bulb
Material:
Ceramic + Alloy
Optional Colors:
Yellow, Black

Им се допаѓа и на купувачите