.

.

CircleCord RV Внатрешно Вода Филтер, NSF Уверение, 20 Microns Camper Вода Филтер, го Намалува Лошиот Вкус, Мирис, Хлор, Песоци, Идеален за RV, Градина, домашни Миленици и Морски, 4 Паке?

CircleCord RV Внатрешно Вода Филтер, NSF Уверение, 20 Microns Camper Вода Филтер, го Намалува Лошиот Вкус,

DEN 791.76

Износ
Во продавницата.

【Премиум Филтер】 NSF 42 сертификација и користи напредни GAC, KDF55, ефикасно намалување на Хлор, лош вкус, мирис и песоци, секогаш можете да уживате во освежителен и вкусен вода. 【Универзална】 Дизајниран со 3/4 инчи градина црево теми, универзална и компатибилен со сите Американски извори на вода и струја.Мора да се за camper, приколка, RV вода систем, исто така, за морски, градинарство, садење, земјоделство. 【Надгради Филтрација】 Кинетички Деградација Fluxion (KDF55) за намалување на тешки метали, водород sulfide и Хлор, Напредни Гранули Активиран Јаглерод (GAC) за да се намали непријатна миризба и кревет вкус. 【Долг животен век】 животен век е 3 месеци, капацитетот е до 1056 литри, услугата тек е 0.5 gpm, макс. работен притисок е 60 psi, температурата на работа е 34 F-100 Ѓ. 【Забелешка】Пред првата употреба, исплакнете го филтерот за една минута да се отстрани јаглерод казни.Ако системот не се користи неодамна, рамна на систем за пет минути.Ние ви препорачуваме секогаш со користење на вода регулатор на притисок.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите