.

.

Ratchet Клучеви, Флексибилна Глава Ratcheting Клуч Никел Позлата Заврши Полирање Површината за Гасоводот Поправка

Ratchet Клучеви, Флексибилна Глава Ratcheting Клуч Никел Позлата Заврши Полирање Површината за Гасоводот Поправка

DEN 2253.36

Износ
Во продавницата.

72 Заби Дизајн : Прецизни 72 заби дизајн, треба само 5° за една ротација, што е повеќе за труд заштеда.Никел Позлата : парична Казна полиран никел и позлата, површината е фино полиран, и не е лесно да ' рѓа, и го продолжува работниот век.51 во, 14mm / 0. Широка Употреба : Може да се користи за гасоводот се поправи, дома одржување, механичка поправка, автомобил и велосипед поправка.55, за 15mm / 0.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Флексибилни Ротација : 180° произволно флексибилни ротација, е повеќе флексибилен за да го користите и повеќе погоден за комплексно искористување места. 72 Заби Дизајн : Прецизни 72 заби дизајн, треба само 5° за една ротација, што е повеќе за труд заштеда.Пакет Листата : 12 x Клуч 1 x Пластична Кутија .43 во, 12mm / 0.59 во, 16mm / 0.Примена : се Користи за затегнување или расклатување ореви и завртки во многу тесен простор.

Параметрите на производот

Item Type:
Ratcheting Wrench Set
Material:
Tool Steel
Specifications:
Approx. 8mm / 0.31in, 9mm / 0.35in, 10mm / 0.40in, 11mm / 0.43in, 12mm / 0.47in, 13mm / 0.51in, 14mm / 0.55in, 15mm / 0.59in, 16mm / 0.63in, 17mm / 0.67in, 18mm / 0.71in, 19mm / 0.75in
Usage Scenarios:
Widely used in many tight or loose nuts and bolts in narrow spaces, and can be used for pipeline repair, home maintenance, mechanical repair, car and bicycle repair.
Package List:
12 x Wrench  :
1 x Plastic Box  :

Им се допаѓа и на купувачите