.

.

КОМП Камери 5500 Електрични Вакуум Пумпа за Полнење

КОМП Камери 5500 Електрични Вакуум Пумпа за Полнење

DEN 342.96

Износ
Во продавницата.

Обезбедува вакуум останува на возраст помеѓу 18 и 22 инчи.Поттикнат од вакуум прекинувач и бара 12 Volt негативни земјата систем.Работи кога вакуум падне под 18 инчи и се исклучува кога над 22 инчи.Ги вклучува сите делови потребни за инсталација.Користи високо effiecient електрична пумпа, реле прекинувач и sitributor со вакуум прекинувач кој треба да биде правилно поставена во близина заедно за ефективноста.Висок лифт камери во изведба на улица возило може да нудат одличен звук и одлични перформанси.Но, ако вашиот автомобил или камион има моќ сопирачки, минимум 16 инчи на вакуум е од клучно значење за правилна кочница бустер работа, нешто што не е секогаш присутна ако вашиот camshaft карактеристики enhanced се преклопуваат.На КОМП Камери Електрични Вакуум Пумпа гарантира дека вашите вакуум останува на возраст помеѓу 18 и 22 инчи, па никогаш не ќе мора да се грижите дали вашиот сопирачки ќе бидат таму кога ќе им треба.Поттикнат од вакуум префрлете се вклучени во комплетот, на КОМП Камери Електрични Вакуум Пумпа бара 12 V негативни земјата систем и да се работи само кога вакуум падне под 18 инчи на вакуум и потоа да се исклучи во текот 22 инчи на вакуум.Комплет вклучува сите делови неопходно да се инсталира на единица заедно со инсталации, црева и загради.Системот користи високо ефикасен електрична пумпа, реле вклучите и дистрибутер со вакуум switch, кој треба да биде правилно поставена во близина заедно за повеќето ефективни перформанси.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите