.

.

#10-24-2 Груб Навој Само Непобитниот Орев Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 8000

10-24-2 Груб Навој Само Непобитниот Орев Ниско Јаглероден Челик Цинк Позлатен Pk 8000

DEN 1411.20

Износ
Во продавницата.

Ве молиме погледнете го спецификации во табелата подолу за целосна детали.Ако имате било какви прашања или сомнежи, или ако вашите барања вклучуваат специфични димензии, ве молиме контактирајте со нас пред ставање на својата цел.СЛИКИТЕ СЕ НА ПРЕТСТАВНИК НА ОБЈЕКТОТ, НО НЕ НА ВИСТИНСКИОТ ОБЈЕКТ.Производ димензии, заврши, раководител ознаки, нишка должина, печат форма или фалсификување форма, итн., може да се разликуваат од тие на сликата.Производите се гарантира да се исполнат спецификациите на кои тие се произведени.Спецификации овозможи tolerances во димензии и форма, која може да варира од многу многу.Сите ASMC Индустриски сврзувачки елементи се гарантира да биде од највисок квалитет и сме целосно може да се следат и многу контролирана.ASMC Индустриски нуди сеопфатен избор индустријата, автомобилската и градежната сврзувачки елементи.Нашите дела се високо-квалитетни, по ниски цени, кои се испраќаат од акциите.Ние, исто така, функција на целосна линија на САД-направени сврзувачки елементи, вклучувајќи Оценка 5 и 8 Одделение хексадецимален кап завртки, приклучоци, од не ' рѓосувачки производи, лешниците, и подлошки.ПРОИЗВОД SPECIFICATIONSPart # : 0000-210964 Fastener Тип : Само Непобитниот Nut Size Опис : #10-24-2 Diameter/Номинална Големина : #10 Thickness : 0.09"Прирабница Дијаметар : 0.34"Нишка на Теренот : 24 Thread Теренот Тип : Coarse Thread на Ветер : Right System на Мерење : Inch Grade : 2 Material : Ниска употреба на Јаглерод Steel Finish : Цинк Plated Used со : Завртки/Завртки до Одделение 5 Average Парче Тежина : 0.0020600 lbs.Ореви се скоро секогаш се користи во врска со парење гром да се зацврсти повеќе делови заедно; се чуваат заедно со комбинација на нивните конци' триење, мало истегнување на гром, и компресија на делови да се држат заедно.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите