.

.

Reelcraft FSD13035 OLP - Пролет Стигнале Гориво Црево Ролна - FSD Серија, Гориво Ролна, 3/4 во Цревото ID, 250 psi Притисок, 35 ft Црево Должина

Reelcraft FSD13035 OLP - Пролет Стигнале Гориво Црево Ролна - FSD Серија, Гориво Ролна, 3/4 во Цревото ID,

DEN 4439.76

Износ
Во продавницата.

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Црево ролна тип : Гориво, максимална температура : 150 F, црево внатре дијаметар : 3/4 во превозот димензии висина : 18.25 во, црево надворешниот дијаметар : 1.075 во превозот димензии должина : 18.75 во, црево должина : 35 фт, превозот димензии ширина : 19.125 во, притисок : 250 psi, серија : FSD, влезот големина : 1 NPTF, влезот тип на : Женски, усогласувањето код : 8479.89.9899, ролна штекер големина : 3/4 NPTF, тежина : 102 lbs, ролна излез тип на : Машки.Серија SD10000 црево ленти се наменети за да се олесни поголем дијаметар 3/4" и 1" црева до 50ft.Тие се карактеризираат со висок квалитет надворешен диск пролет и тешки мерач на сите им била заклучена заедно рамка.Ова е повеќето компактни ролна во својата класа, со што е идеална за монтирање во камион кабинети или други области каде просторот е ограничен.Робустен Ролери Водичи - Високо влијание UHMW композитни ролери водичи за исклучителни на абење и отпорност на корозија Контејнери надворешен диск пролет е лесно и безбедно да се сервисираат.Нодуларен железо течност пат е силна и reliable Oversized фрлија алуминиум latch и ratchet во комбинација со нерѓосувачки челик latch пролет понуда најдолго можно life Specs : црево ролна тип : Fuelmaximum температура : 150 Fhose внатре дијаметар : 3/4 inshipping димензии висина : 18.25 inhose надворешниот дијаметар : 1.075 inshipping димензии должина : 18.75 inhose должина : 35 ftshipping димензии ширина : 19.125 inpressure : 250 psiseries : FSDinlet големина : 1 NPTFinlet тип : Femaleharmonization код : 8479.89.9899 ролна штекер големина : 3/4 NPTFweight : 102 lbsreel излез тип на : Машки.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите