.

.

Pla Метал со Вжарено 1.75 mm, 3D Принтер со Вжарено, Алуминиумски Материјал, 1kg Гајтанот, 30% Алуминиум + 70% PLA

Pla Метал со Вжарено 1.75 mm, 3D Принтер со Вжарено, Алуминиумски Материјал, 1kg Гајтанот, 30% Алуминиум +

DEN 864.00

Износ
Во продавницата.

Нема мирис кога печатење, и материјали се еколошки.На собирање на материјалот е мал, и печатен производ нема да искриват; калапи температурата е ниска, менливоста е добро, и тоа е лесно да се процес и форма.Површината на производот по печатење и калапи е полиран и претставува метален текстура.Филамент формула : 30% алуминиум + 70% PLA.Печатење температура : 200-220°C; платформа температура : 25-70°C. Печатење параметри : Печатење температура : 180~210°CBase плоча температура : 25~70°CDensity : 1.48 g/cm3 Melt индекс : 8(190°C/2.16 kg)g/10min Tensile сила : 45 Mpa Elongation на пауза : 5%Свиткување сила : 74 Mpa Flexural modulus : 4885 Mpalzod notched влијание сила : 4 KJ/m2 Heat нарушување температура : 52 (°C, 0.45 MPa).

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите