.

.

uxcell Flanged Ракав Лежишта 25мм Понесе x 28mm OD x 15mm Должина x 35mm Страната Кол x 1.5 мм Страната Дебелина Завиткани Oilless Bushings 2 парчиња

uxcell Flanged Ракав Лежишта 25мм Понесе x 28mm OD x 15mm Должина x 35mm Страната Кол x 1.5 мм Страната Дебелина

DEN 1711.20

Износ
Во продавницата.

Големина Создаден Дијаметар : 25mm; надворешен Дијаметар : 28mm; Вкупна Должина : 15mm; Страната Дијаметар : 35mm; Страната Дебелина : 1.5 mm.Материјал - Јаглероден челик база со Бронза Sintered и композитен слој.Функција - Oilless, одржување слободни, добра frictional сопственост.Опремен со добар капацитет и отпорност на абење перформанси.Функција - На bushings може да се користи за различни намени, како што се позиционирање, носат и вибрации намалување, или да се изолира вратило од посебни медиуми за зголемување на животот на вратило.Примена на општите апликации како што се текстилни машини, печатење машини, хидраулични товарачи, фитнес опрема и земјоделски машини.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите