.

.

Roku Глас Далечински Pro | Батерија глас далечински со ТВ контроли, изгубени далечински пронаоѓач, приватни слушање, hands-free глас контроли & лични кратенки со копчиња за R

Roku Глас Далечински Pro | Батерија глас далечински со ТВ контроли, изгубени далечински пронаоѓач, приватни

DEN 477.12

Износ
Во продавницата.

Батерија : Чувајте ги вашите далечински напојува со било кој стандарден USB полнач, па вие не мора да се грижите за батерии.Контрола на вашиот ТВ : Нема потреба да се справат повеќе remotes—претвори вашиот ТВ и исклучување, менување на јачината на звукот, неми, и контрола на вашиот стриминг сите со ова Roku замена на далечинскиот управувач.Изгубени далечински пронаоѓач : Едноставно да се каже "Еј Roku, каде е мојот далечинското?" или да го најдете тоа со слободни Roku мобилен стан, па вие не мора да ја раскинам соба разлика.Приватна слушање : Приклучете слушалки (се продава одделно) во овој Roku далечински со џек за слушалки за да чудак до јачината на звукот на вашиот ТЕЛЕВИЗОР без нарушување на куќата.Hands-free глас : Само да кажам "Еј Roku" за лесно гласовно пребарување и контроли без постигнување за далечинско—свиок текстот на, лансирањето канали, и повеќе.Вашиот избор за глас : Лесно се избере помеѓу hands-free и притисни-за-зборување говорна контроли со флип на прекинувач.Лични кратенки со копчиња : Поставување лични кратенки со вашиот глас, па можете да стартувате некоја листа на песни, ги прилагодувате поставките, и повеќе во печатот.Работи со повеќето Roku уреди : Ова Roku далечински управувач замена е компатибилен со сите Roku ТВ брендови, Roku аудио уреди, и најновите Roku играчи—некои постари модели може да не се поддржани.Компатибилен со сите Roku ТВ, Roku Express, Roku Изразат+, Roku Изразат 4k, Roku Изразат 4k+, Roku Стриминг Стап, Roku Стриминг Стап+, Roku Премиера, Roku Ултра, Roku Ултра LT, Roku SE, Roku Smart Soundbar, Roku Streambar, & Roku Streambar Про.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите