.

.

Френклин Чистење Технологија F380422 Одговор #21 Мулти-Користете Тепих Почиста, 1 Галон (Пакување од 4)

Френклин Чистење Технологија F380422 Одговор 21 Мулти-Користете Тепих Почиста, 1 Галон (Пакување од 4)

DEN 227.76

Износ
Во продавницата.

Ултра-концентрирана формула кожата на база на масло и вода-базирани почви.Разноврсна дизајн може да се користи како ловец, пред-спреј и повеќе.Единствена формула обезбедува безбедно одржување на сите комерцијални тепих видови.Билни мирис остава зад себе пријатно, свеж мирис.Одговор Мулти-Користете Тепих Почиста работи агресивно да се ослободи тепих почви во 4 начини - како ловец, пред-спреј, спин чисти и екстракција почиста.Оваа уникатна формулација ги задоволува многу тепих чистење на барањата и обезбедува безбедно/безгрижно одржување на теписи.Како ловец тоа ги отстранува тешки почви, како што се храна, пет дамки, па дури и валкани моторно масло.Како пред-спреј, спин чисти или екстракција почиста таа ги носи овие тешки почви далеку од тепих влакна без да остават остатоци кои можат да привлечат почви.Одговор Мулти-Користете Тепих Почиста е формулиран со свежо јаболко мирис и изгледа како јаболков.Biodegradable, ниско пенење, неутрален p H.Се препорачува разредување : ловец (1 : 32), prespray (1 : 64), хаубата (1 : 128), екстракција (1 : 128).Одобрени од страна на Wools на Нов Зеланд и Колинс & Aikman.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите