.

.

HTMS 1/8 X 1/4 Висока Темп Силиконска Гума Заострените Маскирање боени Приклучоци - Сликарство, Cerakote, Anodizing, Позлата, Медиумите Експлозија, Генерален Маскирање и Запечату

HTMS 1/8 X 1/4 Висока Темп Силиконска Гума Заострените Маскирање боени Приклучоци - Сликарство, Cerakote, Anodizing,

DEN 308.64

Износ
Во продавницата.

Мали Крајот = .125" Големи Крајот = .250" Должина = .750".Withstands топлина до 600ºF (315ºC) - Трајни И Еднократно.Висок квалитет на синтетички силикони нема да попуштат, се намали, зацврстуваат или да се прекине.Се користи за боени, сликарство, позлата, Cerakote, медиумите експлозија, итн.Приклучокот навој & unthreaded дупки да се задржи облоги, медиумите и течни надвор.HTMS висока темп силиконска гума приклучоци се одлични за задржување на прав грб, Cerakote, боја, медиумите, течности и повеќе од места што не сакаат нив.Изграден да се земе топлината, овие приклучоци може да биде оставен во дел во текот на рерната лекување до 600° F за 20 минути.Оваа премија синтетички силикони е флексибилен да се придржува кон нерамни површини и работи и во двата навој и не-навој дупки.На заострените затка стил на дизајн им овозможува на овие приклучоци за да ги собере различни дупка големини и длабочини.Висока Темп Маскирање Понудата е вашиот извор за боени приклучоци, капи, висока темп маскирање лента, виси куки и повеќе.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите