.

.

АПЕКС Countertop Вода за Пиење Филтер - 5 Фаза Минерални Кертриџ - Алкална Филтрација Систем - за Прочистена Вода (Јасно)

АПЕКС Countertop Вода за Пиење Филтер - 5 Фаза Минерални Кертриџ - Алкална Филтрација Систем - за Прочистена

DEN 1947.60

Износ
Во продавницата.

ЕКОЛОШКИ ОДГОВОРЕН : Сопственик на добра bottleless вода диспензерот уред не само што може да заштедите пари, но тоа е одговорен избор за помага да се елиминира милиони пластични шишиња со вода до натрупување во депонии секоја година.Купувате флаширана вода за секојдневна домашна потрошувачка добива скапи и мачна.Имаме само еден на светот, но тоа е брзо да се загадени со непотребни шишиња со вода кои може да се намали со тоа што вашиот сопствен почиста филтрирани smart извор на вода дома.КУПИТЕ СО ДОВЕРБА : Строго се дизајнирани да се користи со општинските вода (не се препорачува за добро вода или вода што не е претходно третирана) Вклучува 30 ден парите назад и ограничени една година производителот од дефекти во материјалите и изработката.Редовни допрете вода може да го носи бактерии, вируси и останати нечистотии.Филтрирање на вашата вода од чешма е првиот чекор за да го заштитува вашето семејство од токсините на дневна основа, без разлика дали тоа е за пиење или готвење.Тоа е едноставно да се инсталира, и се поврзува лесно да повеќето стандардни апарати за домаќинство, кујна чешми.ANSWER : ___________________________ NOTE : АЛКАЛНА ВОДА ЌЕ СЕ ЗГОЛЕМУВА TDS НИВОА СЕ ДОЛЖИ НА МИНЕРАЛИ СЕ ДОДАВА ВО ВОДАТА.ЗАБЕЛЕШКА : ВЕ МОЛИМЕ БИДЕТЕ СИГУРНИ ДЕКА ЕДЕН ОД АДАПТЕРИ ЌЕ СЕ ВКЛОПИ ВО ВАШИОТ СЛАВИНА ИЛИ НА ДРУГО МЕСТО ЕДИНИЦА ЌЕ СЕ НЕ-ФУНКЦИОНАЛНИ.Го НАМАЛУВА ШТЕТНИ ЗАГАДУВАЧИ ВО ВОДА од чешма : ги Отстранува 99% од супстанции најчесто се наоѓаат во потоне вода од чешма како хлор, кои придонесуваат за лош мирис во вашата вода, chloramine, бензен, radon, и тешки метали.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите