.

.

Saramonic UwMic9 UHF Безжична Lavalier Микрофон Систем Omnidirectional Клип на Lapel Микрофон за Nikon Канон Sony Panasonic dslr фото Апарати, Видео, Поле Снимањето, Интервју, Live Stream, ИНЖИНЕРСТВО

Saramonic UwMic9 UHF Безжична Lavalier Микрофон Систем Omnidirectional Клип на Lapel Микрофон за Nikon Канон

DEN 6456.00

Износ
Во продавницата.

Осетливост : -95 d Bm.Канали : 96 Групи : а и Б Осцилатор тип : PLL синтисајзер Излез : 3,5 мм мини џек за Антена : 1/4 жица антена Аудио излез ниво : -60 d BV Слушалки излез ниво : 30m W (16 ohm). 1 x TX9 Bodypack Предавател.Нарушување : 0,5% или помалку.Оперативен спектар на над 100 во отворени подрачја дава многу камера сместување опции.Канали : 96.Зачестеност одговор : 40 Hz до 18 k Hz (+/- 3d B).Headphone излез ниво : 30m W (16 ohm).Се покрене сузбивање : -60 d B.Saramonic Гаранција : 12 месеци производот, гаранција и пост-продажбата на услугата, ако не сте задоволни со нашите производи, ве молиме контактирајте со нас.На Saramonic Uw Mic9 TX+RX систем вклучува камера-mountable безжичен приемник, тело-pack безжичен предавател и некој клип на lavalier микрофон. 1 x Lavalier Микрофон.И испраќачот и приемникот функција лесен-за-читање, позадинско осветлување на LCD панели кои прикажуваат RF сигнал ниво, канал, група,итн.Автоматско скенирање функција овозможува автоматско откривање на располагање пренос фреквенции за синхронизација помеѓу испраќачот и примачот, via infrared (преку инфраред. 1 x RX9 Преносни Приемникот 1 x TX9 Bodypack Предавателот 1 x Lavalier Микрофон 1 x 1/8" да XLR Излез на Кабел 1 x 1/8 да 1/8" Излез Кабел 1 x Сијаличка 2 х Појас Клипови 1 x Чевли-Планината Адаптер.Излез : 3,5 мм мини џек.Аудио излез ниво : -60 d BV.Испраќачот го користи кристал-контролирани PLL synthesiser, нуди високо ниво на стабилност и точност.Пакет Листи И Тоа : . 2 x Појас Клипови.Референца отстапување : +/- 5 k Hz.Овој систем е совршено се вклопуваат за dslr фото videography, поле снимање и интервјуа, емитува во ЖИВО, ИНЖИНЕРСТВО, обезбедување на сигурен аудио емитување и снимање. 1 x RX9 Преносни Приемник.Дигитален систем нуди 96 канали во UHF фреквенциски опсег за стабилна и пречки бесплатен аудио и овозможува употреба на две предаватели истовремено.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите