.

.

Aexit Анти-Статички ESD Алатка Поставува Заземјување Земјата Кабелот Кабел со ESD Алатка Поставува Крокодил Клип

Aexit Анти-Статички ESD Алатка Поставува Заземјување Земјата Кабелот Кабел со ESD Алатка Поставува Крокодил

DEN 460.80

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Анти-статички Заземјување Кабелот.Боја : Црна.Заземјување Кабелот е Должина : 60cm ( кога не се продолжува );.Тежина : 23g.Пакет се вклучени : 1 x Анти-статички Заземјување Кабелот.Ова е ESD Заземјување Кабелот со која апсорбира статични тарифите од страна на персоналот за заштита на електронските уреди чувствителни на статички празнење.Врвка за околу рака е поврзан со земјата преку извиткани стигнале кабел и 1 мега ohm отпорник, која овозможува високо-напонските трошоци на течење низ но го спречува шок опасност кога се работи со ниско-напонски дел.ESD Земјата Мозок се состои од coled линија со крокодил клип, Cupule, ноктот, прстен терминал и главното Копче на двете страни.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите