.

.

AmScope 3.5 X-180X Simul-Фокусна Стерео Зум Микроскоп на Двојна Рака Бум Стои со 144-LED Прстен Светлина и 18MP USB3.0 Камера

AmScope 3.5 X-180X Simul-Фокусна Стерео Зум Микроскоп на Двојна Рака Бум Стои со 144-LED Прстен Светлина и

DEN 1151.76

Износ
Во продавницата.

Самостоен преглед и фаќање резолуции ви овозможи да видите high-speed видео додека фотографирате high-definition слики.5 X-180 X супер widefield стерео зум зголемување на моќта.Континуирано-зум глава карактеристики на .Монтирани на тешки-должност, dual-рака, топката-имајќи бум-стои, овој микроскоп е идеален за механички и електронски поправка, биолошки апликации и демонстрации, квалитет и контрола на инспекција.Вклучени Windows софтвер нуди слика-развој и мерење алатки, како и напредни compositing карактеристики како што се слика-крои и продолжи-длабочината на-на-фокус.5 X Barlow леќа, како и зголемување на поле-на-се видите.Simul-фокусна trinocular стерео микроскоп истовремено ставови јасни слики преку trinocular порта и eyepieces.Микроскоп има голем број на удобност-функции, вклучувајќи 45° склони окуларни пристаништа, високо-eyepoint eyepieces за носење на очила или очила, и широк interpupillary-прилагодување на опсегот.5 X цел собрание, 10 X и 20 X eyepieces, dual diopters, и unswitched фото-порт кој им овозможува на слики-систем да се користи истовремено со двете окуларни пристаништа.До 2-1/2" супер widefield видите и максимум 8" работа на далечина. Ова се тешки-должност, бум-монтирани, simul-фокусна trinocular стерео микроскоп со проширена 3.На 144-LED прстен-светлина обезбедува фиксни, дури и кул осветлување.Мајчин 4" работа-на далечина може да се продолжи над 6" со 0.5 X-180 X зум зголемување опсег, LED прстен-светлина, и дигитална обработка на слика-систем.Со софтверот е достапен за Windows, Mac и Linux, тоа е мулти-платформски слики решение.5 X и 2 X Barlow леќи се протега зголемување опсег и работните-растојание.0 дигитална камера со напредно уредување на & мерење на софтвер за Windows XP/Vista/7/8/10.За Mac и Linux, постои лајт верзија со ограничена обработка карактеристики.0 дигитални камерата прави фотографии и видео, и ви овозможува да видите live stream на вашиот КОМПЈУТЕР.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите