.

.

Raizi 5 инчен Буш Чекан Тркала Плоча за Агол Мелница Litchi Површината за Зачукуваше Мермер Гранит Бетон (Буш Чекан)

Raizi 5 инчен Буш Чекан Тркала Плоча за Агол Мелница Litchi Површината за Зачукуваше Мермер Гранит Бетон (Буш

DEN 719.76

Износ
Во продавницата.

Големина : 5 инчен/125 мм.Влажни употреба препорачува и на повеќе вода на подобро.Издржливи метална и дијамант соединение.Ефективни во процесот на полирање гранит, мермер, конструиран камен и бетон површината.Raizi буш чекан алатка може да се користи со подот машини или моќни брусилки за буш ковале мермер гранит камен површини. 5 инчен/125 mm буш чекан плоча за агол мелница мермер гранит камен чекан мелење wheel Raizi буш чекан алатка може да се користи со подот машини или моќни брусилки за буш ковале мермер гранит камен површини.На Грубост на буш зачукуваше површината може да се прилагоди со нашите буш чекан преку прилагодување на пролетта еластичноста на буш чекан, или преку притисок на рачно мелење машина.Расклатување пролет еластичност или да се намали притисокот со зголемување на грубост на ковале ќе резултира и затегнување на извори или зголемување на машина притисок ќе се намали грубост да се даде на буш зачукуваше површината пофини изглед.Спецификација : Препорачана Брзина : 700-800 RPMRoller совети можат да бидат повторно облечени со дијамант ножеви кога тие ќе станат неефикасни.Влажни употреба препорачува и на повеќе вода на подобро.Не се применуваат премногу притисок на буш чекан.Ова ќе го спречи ролери од запирање и на тој начин да го намали векот на волфрам челик.По секоја употреба, ве молиме да се исчисти ролки, сува и се применуваат масло за вретена.Тоа ќе биде идеален за потопувајте ролки во масло за да се спречи вретено ' рѓа.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите