.

.

uxcell 5pcs 5K NTC Сензор на Температура на Сонда 20cm Дигитален Термометар Продолжување Кабел

uxcell 5pcs 5K NTC Сензор на Температура на Сонда 20cm Дигитален Термометар Продолжување Кабел

DEN 215.76

Износ
Во продавницата.

Тип на производ : NTC 5 K / B3470 1% ; Висока точност сензор на температура на истрагата.Епоксидна водоотпорен сонда, 4mm x 13mm Големина. 20cm(7.87-инчен) жица должина, XH2.54-2 P приклучокот.Главно се користи во клима уред за мерење и контрола на температура, брз температура спроведување.Широко Примена во клима, фрижидери, замрзнувачи, греалка, итн.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите