.

.

СКМ KQ2L03-34A PBT & Месинг Притисни-за-Поврзете Цевки Вклучите, На 90 Степен Лактите, 5/32 Цевка OD x 1/8 NPT Машки

СКМ KQ2L03-34A PBT & Месинг Притисни-за-Поврзете Цевки Вклучите, На 90 Степен Лактите, 5/32 Цевка OD x 1/8

DEN 115.20

Износ
Во продавницата.

90-степен машки лактот да се поврзете цевка за да се машки нишка на агол од 90 степени.Притисни-за-поврзете врски не бараат алатки или пломби.PBT и месинг тело и месинг теми за отпорност на корозија.Телото е направено од polybutylene терефталат (PBT) и Јапонски Индустриски Стандард (JIS) C3604 месинг за отпорност на корозија, конците се направени од C3604 месинг, и цевка печат е направен од нитрилна butadiene каучук (NBR) за отпор да масла и екстремни температури.Тоа има притисни-за-поврзете инчен цевка за поврзување на едниот крај машки и Националните Цевка Тема Коси (NPT) теми на другиот крај.5 да 145 psi (-100 k Pa 1 MPa) температурата на работа опсег (амбиенти) 23 до 140 степени F (-5 до 60 степени C) Оперативен температура опсег (течност)) 32 до 104 степени F (0 до 40 степени C)Цевка фитинзи се компоненти користи за поврзување, разгранувања, раскинувањето, и менување на насоката на цевки во пневматски и хидраулични системи.Оваа СКМ KQ2 L 90 степени лактот е PBT и месинг цевки вклучите за поврзување на цевка за да се женски нишка на агол од 90 степени.Притисни-за-поврзете инчен цевка за поврзување на едниот крај машки и NPT теми на другиот крај.СКМ Корпорација на Америка е со седиште во Noblesville, ВО, и ги исполнува упатствата на Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандард 9001 : 2008.Поставување може да се користи со најлон, мека најлон, полиуретан, fluorinated етилен пропилен (FEP), и perfluoroalkoxy (PFA) цевки.5 да 145 psi (-100 k Pa 1 MPa).Овој производ не е наменет за употреба во вода за пиење системи.Цевка фитинзи се користат во различни апликации, вклучувајќи машина алатки, авион и камион контроли, и автоматизирани линии за производство, меѓу другите.На NBR О-прстен овозможува на телото да се ротира во навој студ за позиционирање.Спецификации Врска тема Машки NPT Тема материјал JIS C3604 месинг Компатибилен цевки материјали Најлон, мека најлон, полиуретан, FEP, PFA Течност Воздух или вода Оперативен притисок опсегот 14.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите