.

.

0‑150mm Дигитални Caliper, Лесни за Читање Auto Off Инчи/милиметри Конверзија Електронски Дигитални Caliper со LCD Екран за Мерење

0‑150mm Дигитални Caliper, Лесни за Читање Auto Off Инчи/милиметри Конверзија Електронски Дигитални Caliper

DEN 1243.20

Износ
Во продавницата.

Спецификација : Предмет Тип : Електронски Дигитални Ca. ИНЧИ/МИЛИМЕТРИ КОНВЕРЗИЈА Еден копчето за брзо префрлување помеѓу две единици : инчен и millimeter, дефинитивно зачувај вашето време.ИНТЕЛИГЕНТНИ CALIPER Автоматско моќ на мерење, интелигентни заштеда на енергија, автоматско исклучување, без операција.01 во, дигитален екран, јасно на прв поглед, точни читање.Кога мерење, владетелот рамка треба да биде преместена на одредена позиција на правото. ПРИМЕНЛИВОСТ Мерење на должина и дијаметар на објекти, совршен и точни caliper мерење алатка за домаќинство и DIY мерење.Како да го Користите : употребата на caliper : читање уред на vernier caliper е составен од два дела : владетелот тело и vernier. ТОЧНИ МЕРЕЊА на Точноста : 0.

Параметрите на производот

Item Type:
Electronic Digital Ca

Им се допаѓа и на купувачите