.

.

DIY LED Часовник, Трајни DIY Дигитален Часовник се ДОВЕДЕ Голем LED Дисплеј Автоматско Прикажување Датум Екран 4 Цифрен за Спална соба за Електроника Ентузијасти за Днев?

DIY LED Часовник, Трајни DIY Дигитален Часовник се ДОВЕДЕ Голем LED Дисплеј Автоматско Прикажување Датум Екран

DEN 345.36

Износ
Во продавницата.

Аларм функција и тајмер функција ќе работат нормално.Идеална дигитален часовник DIY за полнење за електроника ентузијасти.Лесно да се инсталира.Автоматското прикажување на времето, температурата и датум.Поддржува голем 4-цифрен LED дисплеј.Со светлината контрола, часовникот автоматски ќе биде посветла во текот на денот отколку во текот на ноќта.Идеална дигитален часовник DIY за полнење за електроника ентузијасти.Лесно да се инсталира.Автоматското прикажување на времето, температурата и датум.Со светлината контрола, часовникот автоматски ќе биде посветла во текот на денот отколку во текот на ноќта.Поддржува голем 4-цифрен LED дисплеј.Со кабелот за напојување, полнење е многу погодно.Аларм функција и тајмер функција ќе работат нормално.Транспарентен случај ви помага контрола во реално време ситуации.

Параметрите на производот

Product type:
Electronic DIY Kit Clock
Material:
ABS
Display:
4-digit LED
Display color:
Blue, green, white, red for your choice
Power supply:
2 * CR1220 button cells( not included)
Installation difficulty:
Easy
PCB size:
approx. 9.5 * 3.5 cm/ 3.7 * 1.4 in
Package size:
approx. 12.5 * 8.5 * 4 cm/ 4.92 * 3.35 * 1.6 in
Package weight:
116g/ 4.11oz
Package List:
1 * Electronic DIY Kit Clock :

Им се допаѓа и на купувачите