.

.

Aoje-Линк 3мм ID Црна Топлина се Смалуваат Цевки Shrinkable Цевка 5M(16.4 Ft) 1pcs

Aoje-Линк 3мм ID Црна Топлина се Смалуваат Цевки Shrinkable Цевка 5M(16.4 Ft) 1pcs

DEN 119.76

Износ
Во продавницата.

Име на производ : Топлина се Смалуваат Цевка, Материјал : Полиолефин, Боја : Црна, Пламен Retardance : "ФОЛКСВАГЕН" -1. Се намали Соодносот : 2 : 1, ID : 3мм/0.12", Должина (Прибл.) : 5 M/16.4 Ft.Температурата Опсег : -58°F до 302°F, Намалување на Температурата : 158°F до 257°F. Топлина се Смалуваат Цевки, се користат за различни електрична изолација и поврзување на PCB коло, цевки, црева, кабли и конектори.На пример, изолација заштита на изложени дел од жица конекција.Пакет Содржина : 1 x Топлина Shrinkable Цевка.Име на производ : Топлина Shrinkable Tubing Heat shrinkable цевка е направен од висок квалитет на мека полимерна полиолефин материјал, кој има предности на изолација, отпорност на корозија, отпорност на абење, ниска точка на топење, ленти, запечатување и висок лепливоста.Спецификација : Материјал : Polyolefin Item Облик : Тркалезна/Flat Dielectric сила : 1k VShrinkage Сооднос : 2 : 1 ( максимална намалување стапка е 50% од оригиналната цевка со дијаметар. )Минимум Намалување Temp : 158 Степен Fahrenheit Full Намалување Temp : 257 Степен Целзиусови maximum Ambient Температура : -58 да 302 Степен Fahrenheit Flame Retardance : "ФОЛКСВАГЕН" -1 Heat се Намали Цевка се користи за електрична изолација, вирус олеснување, лемење заеднички заштита, група линии означување, заштита од корозија.Топлина Shrinkable Цевка е многу погодна за радио коло контрола DIY ентузијасти, дозволувајќи им на вашите коло контрола на идеи да биде совршено да се реализираат.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите