.

.

Пневматски Воздух Цилиндар, 50мм/2inch Нерѓосувачки Челик Воздух Пневматски Цилиндри Трајни производи за Индустријата за Автоматизација Контрола

Пневматски Воздух Цилиндар, 50мм/2inch Нерѓосувачки Челик Воздух Пневматски Цилиндри Трајни производи за Индустријата

DEN 429.60

Износ
Во продавницата.

Направени од високо квалитетен не ' рѓосувачки челик, кој има долг животен век.Добра отпорност на корозија и не ' рѓа, издржливи во употреба.Исклучителна занает, површина, компактна големина.На цилиндар stoke е 50мм / 2inch, дијаметар е 10мм/0.4 инч.Карактеристики двојна дејствува цилиндар.Опис : Оваа двојна дејствува цилиндар е направен од високо квалитетни нерѓосувачки челик, трајни производи за употреба.На цилиндар stoke е 50мм / 2inch, дијаметар е 10мм / 0.4 инч.Компактни димензии, лесна за употреба.Карактеристики : Направен од висок квалитет, од нерѓосувачки челик, кој има долг животен век.Исклучителна занает, површина, компактна големина.Добра отпорност на корозија и не ' рѓа, издржливи во употреба.Карактеристики двојна дејствува цилиндар.На цилиндар stoke е 50мм / 2inch, дијаметар е 10мм / 0.4 инч.Спецификација : Примена : air Cylinder дијаметар : Прибл. 10мм / 0.4 inch Stroke : Прибл. 50мм / 2inch Suitable цевка порт : M5*0.8 Притисок : 1 Mpa Temperature : -5°C ~ +70°CWeight : 37g Quantity : 1pc Package се Вклучени : 1 x Двојна Дејствува Cylinder Note : ве Молиме овозможи некои разлики поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашиот љубезно разбирање.

Параметрите на производот

Application:
air
Cylinder diameter:
Approx. 10mm / 0.4inch
Stroke:
Approx. 50mm / 2inch
Suitable tube port:
M5*0.8
Pressure:
1Mpa
Temperature:
-5°C ~ +70°C
Weight:
37g
Quantity:
1pc
Package Included:
1 x Dual Acting Cylinder :
Note:
Please allow some differences due to manual measurement. :
Thank you for your kindly understanding. :

Им се допаѓа и на купувачите