.

.

ПА Најлон со Вжарено 1.75 mm 3D Печатач со Вжарено 1kg Гајтанот Димензионални Точност +/- 0.02 мм-Зелена

ПА Најлон со Вжарено 1.75 mm 3D Печатач со Вжарено 1kg Гајтанот Димензионални Точност +/- 0.02 мм-Зелена

DEN 1000.80

Износ
Во продавницата.

ВИСОК КВАЛИТЕТ на ПЕЧАТЕЊЕ : Минимум толеранција и ниска warping да се обезбеди доследна хранење и мазнење на отпечатоци.Не затнување, не метежот, не меур, што резултира во печатени делови, кои имаат одличен површина и се многу прецизни.ДИМЕНЗИОНАЛНИ ТОЧНОСТ 1 кг гајтанот (2.2 lbs).ПРЕМИУМ НАЈЛОН со ВЖАРЕНО : НАЈЛОН 3 D филамент има предности на висока чистота со ниско ниво на намалување и врвен слој поврзување, на состанокот на вашите барања за различни печатење проекти.направени на животната средина-пријателски природни материјали.ВИСОКА КОМПАТИБИЛНОСТ & ШИРОК ПРИМЕНЛИВОСТ : Поддршка на речиси сите FDM 3 D принтери на пазарот,кои широко се користат во индустриското производство, медицински апликации, индустриски вештини, лични DIY, итн.ВАКУУМ ЗАПЕЧАТЕНИ : печатач filaments се вакуум запечатени и спакувани за да се осигура дека тие можат да бидат зачувани во најдобар квалитет.ПА Најлон со вжарено parameters Material : NYLONDiameter : 1.75 mm Printing температура : 230℃-270℃Дното плоча температура : 110℃Густина : 1.01±0.05 g/cm3 Net тежина : 1 KG/spool Line должина : 370m about Water апсорпција : 0.5%Толеранција : ±0.02 mm Tips : 1).Ве молиме бидете 3 D печатач со вжарено е да се чуваат во затворен кеса или кутија за по секоја print за да се спречи влага.2).Бидете сигурни да го вметнете слободни крајот на филамент во дупки да се избегне да биде заплеткано за следната употреба.3).Ако нема печати план во рок од неколку дена, се повлече на филамент да се заштити печатач млазницата.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите