.

.

Motorola T800 Talkabout Двонасочна Радио - Црна/Сина (4 Парчиња)

Motorola T800 Talkabout Двонасочна Радио - Црна/Сина (4 Парчиња)

DEN 2375.76

Износ
Во продавницата.

Овој пакет вклучува : 4 - T800 радија, 4 - Полнење Батерии, 4 - Појас Клипови, 2 - Двојна USB Полначи. 22 канали + 121 приватност кодови / IP Оценка : Водоотпорна IPX4. Лесно Спарување, NOAA Weather Channel и Сигнали, Светло.i VOX/ВОКС Hands-free, Talkabout Стан От, Vibra Call, Итен Сигнали.На животниот Век на батеријата (алкална) : до 25 часа, Век на Батеријата (rechargable Ni MH) : до 14 часа.На TALKABOUT T800 ви овозможува да ги споделат и да го пратите локации со вашиот туристички придружници.Без мобилен оператор?Нема проблем.Само преземете TALKABOUT стан и го поврзете вашиот паметен телефон преку Bluetooth, и ќе имаат способност да се лоцира friendâ€s кампот, споделување на вашата моментална локација и да се испрати пораки, и сето тоа додека истражување надвор од мрежа.Исто така можете да го контролирате вашиот радио прилагодувања од TALKABOUT стан.Скијање, лов или на еден музички фестивал, T800 има IPX4 оценка и опсег до 35 милји* за да бидете поврзани, без разлика каде се вашите авантури води.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите