.

.

Фунта Печат 9000IR24316PTFE600X6 316L не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 316SS Внатрешен Прстен и PTFE Додатен за 24 Цевката, Притисок Класа 600#, Зелена Бенд со Бели Шари (П?

Фунта Печат 9000IR24316PTFE600X6 316L не 'Рѓосувачки Челик Спирала Рана Заптивка со 316SS Внатрешен Прстен

DEN 770.40

Износ
Во продавницата.

Инсталација совет : спирала рана дихтунзи со внатрешни или надворешни водич Прстени целосно да биде компресирана на упатството прстен.SSS стил 913 M, 316 од не 'рѓосувачки челик спирала рана дихтунзи со 316 од не' рѓосувачки челик внатрешниот прстен се прецизност-инженерните запечатување решение за рамен и покренати се соочуваат со прирабници и flanged зглобовите.Инсталација совет : проверете дали страната се соочува со се чисти и во добра состојба.Заптивка идентификација ознаки бара од ASME B16.Ова НЕМА штета на заптивка или влијаат на запечатување перформанси.Стил 913 M дихтунзи обезбедени од страна Фунта Печат & Снабдување Се исто така погодни за разменувачи на топлина, котел рака дупки, шахти, како и други високи-температура, висок притисок на апликации.Обезбеди точни bolting материјал се користи за да одговараат на работните услови, како и употребата на Гром подмачкување е вработен.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите