.

.

Hario V60 Чаша Кафе Серверот Прелива Преку Carafe Микробранова Безбедно 700mL, Црна

Hario V60 Чаша Кафе Серверот Прелива Преку Carafe Микробранова Безбедно 700mL, Црна

DEN 384.00

Износ
Во продавницата.

Hario V60 Кафе Сервер : Кој Hario е потпис heatproof стакло и рачка за лесно да ги фрлаат.Парови совршено со V60 прелива преку кафе drippers.Мерење линии направете го тоа лесно да пијалак токму на точниот износ.Чаша Кафе Carafe : Направен од дебела, трајни отпорни на топлина borosilicate стакло—На V60 кафе серверот го задржува топлина подолго и се повеќе отпорни на кршење.Серверот е дизајниран за да се минимизира контакт помеѓу тенџере и табелата за да се задржи топло кафе.Прелива Преку Совршенство : тесниот отвор на врвот е специјално дизајниран за Hario е V60 големина 02 кафе drippers.Се направи совршен купот на прелива преку, капе кафе по дома или на работа.Јапонски Дизајн : Елегантни, минималистички дизајн совршено одговара на секоја кујна.Направен во Јапонија.Детали за производот : 700m L капацитет; W180×D125×H133mm; Микробранова безбедно.Се одликува со лесно-зафат се справи со тоа, поени и нанадвор за безбедно ракување, заедно со заштитен страна гарда.На тесниот отвор на врвот е наменета за 02coffee drippers.Направени од Hario е висок-квалитет на топлина доказ стакло.Компанијата е посветена на дизајн, производство и продажба на heatproof стакло, бидејќи таа е основана во 1921 година, и е само heatproof стакло производителот во Јапонија да имаат фабрички.Почнавме со нашата историја како производител на лабораториско стакло.Во 1948 година, ние се прошири нашите производство на предмети за домаќинството, почнувајќи со кафе syphon.Ние, исто така, започна со производство на леќи за автомобилски фарови во 1980 година. Денес, ние ќе продолжи да се направи на различни предмети, од микробранова-безбедно прибор за кафе и чај ги спроведува, за ароматерапијата и домашно милениче производи.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите