.

.

Demeter Fragrance Library 1 Мл Келн Спреј - Ангел Храна

Demeter Fragrance Library 1 Мл Келн Спреј - Ангел Храна

DEN 411.12

Износ
Во продавницата.

1oz Келн Спреј.Критична состојки во Demeter е Ангел Храна се жолчките, шеќер, ванила и кокос.На кокос е нашата специјална допир.Има вкус како добри како мириса, и тоа мириса големи!.Слоеви и со широк спектар на мириси, вклучувајќи Бадеми, Мед, и Waffles.Критична состојки во Demeter е Ангел Храна се жолчките, шеќер, ванила и кокос.На кокос е нашата специјална допир, од старите генерации Пенсилванија рецепт, која се пренесува и преку семејството на нашиот основач мироварец.Има вкус како добри како мириса, и тоа не е голема!Никој не е целосно сигурни за потеклото на Ангел Храна или Ангел Торта иако знаеме дека тоа појави прво во Америка и во 1880s.Повеќето кулинарски историчари мислат Ангел Храна е полетувањето на сунѓерот торта и cornstarch торта, и дека тоа потекнува од југоисточна Пенсилванија.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите