.

.

Универзална Најлон Пластични Fastener Занитвам Клипови, 8mm

Универзална Најлон Пластични Fastener Занитвам Клипови, 8mm

DEN 191.76

Износ
Во продавницата.

Овие универзални push-тип на пластични клипови се вклопат за повеќето од авто делови со 8мм дупка, држете го вашиот делови, многу тесно.Направени од високо-квалитетни црни најлон материјал, анти-носат и анти-корозија, не ќе се скрши или попуштат лесно за време на употреба.Широко се користи за врата трим, радијатор shield јарем, фендер, браник, страничните здолниште, решетка, моторот покритие и поздравниот shield прскалки.Глава Дијаметар : 20mm/ 0.8 инчи; Матични Должина : 22.8 mm/0.9 инчи; Вклопува Во : 8mm /0.3 инчи hol.Packge вклучени 36 PCS Fastener Занитвам Клипови.Димензија : Глава Дијаметар : 20mm, за 0.8 инчи Матични Должина : 22mm, за 0.9 инчи Totall Должина : 30мм, околу 1.2 инчи се Вклопува Во 8мм Дупка Пакет вклучуваат : 36pcs сврзувачки елементи кои ќе биде доволно за да можете да ја користите.Како да го Користите : Проверете дупка големината на вашиот автомобил, бидете сигурни дека дупка големина е 8мм.Цел на 8мм автомобил клипови од Lantee Отстранување на стари клипови со смена на алатката од вашиот автомобил се Стави на две делови на нови клипови заедно Притисни на клиповите во дупка Карактеристики : притисни иглички ќе се користи за одржување на радијатор јарем, фендер, браник, поздравниот штит,retainer, кал размавта, решетката итн.Многу лесно да се инсталира и смена полесно со заковки смена алатка ( алатка не се вклучени).Здрав црн најлон материјал ќе се одржи на крилата, браник, поздравниот штит,retainer тесни и добро.

Параметрите на производот

Им се допаѓа и на купувачите